Téma: Zimní příprava

Dobrý den,
Chci poprosit o radu, chtěli bychom s našimi koňmi zkusit vytrvalostní sport, jsou to 6 letí shagya arabi, oba valši, jak máme zahájit přípravu? Chtěli bychom začít zatím v KP a později pomalu přejít do vyšší soutěže, chodíme ven do terénu zhruba 3x v týdnu pokud počasí dovolí cca 1,5 - 2 hod. práce v kroku a klusu max 10 min klusání v kuse, cval jen výjměčně (trochu ve cvalu zlobí a sem tam vyhazují z radosti :-) ), 1x v týdnu 20 min. lonž. Je vhodné  při tomto tréninku zkusit již závody v dubnu? nebo máme raději ještě počkat? Dále mám problém se sedlem, koník je kulatý, má málo výrazný kohoutek a sedlo nám při ostřejší chůzi z kopce klouže, o klusu nemůže být z kopce vůbec řeč, nemáte nějaké rady? Může tento problém nastat i v případě, že si pořídíme vytrvalostní sedlo typu Podium atd.. ? Děkuji za poskytnuté rady!!! :-)

Re: Zimní příprava

3

Re: Zimní příprava

Zdravím,
na Vašem místě bych zkusila kontaktovat nějakého vytrvalce z Vašeho okolí, popřípadě sehnat si kontakt na někoho, kdo jezdí.. Verča má pravdu, kontakty v Vytrvalost.com...
a co se týče sedla.. taky se přikláním ke Kertagu.. sama na něm jezdím a sedlo se mi nikam nehýbá.. už nemusím používat poprsák a v dostihu je to o hodně jednodušší. A co se týče pohodlí, jsem spokojená a koník taky..
Bára

4

Re: Zimní příprava

Myslím, že s tímto tréninkem je možné se odvážně vrhnout na nějakou hobby soutěž, ba dokonce bych to viděl klidně i na vyšší soutěž. S tím sedlem bych trochu počkal. Kertag je skutečně výborné sedlo a hlavně ho Jirka prodává "se servisem", ale je to něco jiného než skokovka nebo nějaký univerzál.
Mým doporučením je zúčastnit se školení, které jsme pro vytrvalce připravili. 3.3.2012 bude v Mníšku pod Brdy a povede ho Marina Novotná, 10.3.2012 bude u Jiřího Jirsy. Tam se určitě dozvíte spoustu zajímavých informací jak o přípravě koně na vytrvalost, tak i o sedlání.

5

Re: Zimní příprava

Dobrý den,
zajímal by mě váš názor na klus po silnici. Někde jsem se dočetl, že zpevňování šlach touto metodou je zažitá lež a jinde zase ten klus po asfaltě propagují. Třeba při těch mrazech, když jsme tu neměli sníh a půda byla zmrzlá, bylo to jedno z mála míst, kde se dalo klusat.
Předem děkuji za názory.

Re: Zimní příprava