Téma: Zimní příprava

Dobrý den,
Chci poprosit o radu, chtěli bychom s našimi koňmi zkusit vytrvalostní sport, jsou to 6 letí shagya arabi, oba valši, jak máme zahájit přípravu? Chtěli bychom začít zatím v KP a později pomalu přejít do vyšší soutěže, chodíme ven do terénu zhruba 3x v týdnu pokud počasí dovolí cca 1,5 - 2 hod. práce v kroku a klusu max 10 min klusání v kuse, cval jen výjměčně (trochu ve cvalu zlobí a sem tam vyhazují z radosti :-) ), 1x v týdnu 20 min. lonž. Je vhodné  při tomto tréninku zkusit již závody v dubnu? nebo máme raději ještě počkat? Dále mám problém se sedlem, koník je kulatý, má málo výrazný kohoutek a sedlo nám při ostřejší chůzi z kopce klouže, o klusu nemůže být z kopce vůbec řeč, nemáte nějaké rady? Může tento problém nastat i v případě, že si pořídíme vytrvalostní sedlo typu Podium atd.. ? Děkuji za poskytnuté rady!!! :-)

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in D:\v014144\vytrvalost.com\WWWRoot\diskuze\include\parser.php on line 776

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in D:\v014144\vytrvalost.com\WWWRoot\diskuze\include\parser.php on line 776

Re: Zimní příprava

Dobrý den
Co se tréninku týče,neděláte nic špatně.Nejlepší bude,když se podíváte na www.vytrvalost.com do rubriky kontakty,dále trenéři.Tam se můžete přímo domluvit s některým z nich,určitě vám rádi poradí .=)
Co se sedla týče,možná bych vám mohla dát typ na sedlo KERTAG,viděla jsem toto vytrvalostní sedlo na pár koních,kteří jezdí vytrvalost na profesionální úrovni.Třeba klisna jezdkyně Markéty Terberové,nebo Watan od Terezky Hrubé.Slyšela jsem,že sedlo je velice kvalitní a dá se přizpůsobit každému koni.Takže by se vám to mohlo hodit.Kontakt na výrobce: Jiří Jirsa,tel:604322222.Tak zkuste smile Přeji hodně úspěchů!

3

Zdravím,
na Vašem místě bych zkusila kontaktovat nějakého vytrvalce z Vašeho okolí, popřípadě sehnat si kontakt na někoho, kdo jezdí.. Verča má pravdu, kontakty v Vytrvalost.com...
a co se týče sedla.. taky se přikláním ke Kertagu.. sama na něm jezdím a sedlo se mi nikam nehýbá.. už nemusím používat poprsák a v dostihu je to o hodně jednodušší. A co se týče pohodlí, jsem spokojená a koník taky..
Bára

4

Myslím, že s tímto tréninkem je možné se odvážně vrhnout na nějakou hobby soutěž, ba dokonce bych to viděl klidně i na vyšší soutěž. S tím sedlem bych trochu počkal. Kertag je skutečně výborné sedlo a hlavně ho Jirka prodává "se servisem", ale je to něco jiného než skokovka nebo nějaký univerzál.
Mým doporučením je zúčastnit se školení, které jsme pro vytrvalce připravili. 3.3.2012 bude v Mníšku pod Brdy a povede ho Marina Novotná, 10.3.2012 bude u Jiřího Jirsy. Tam se určitě dozvíte spoustu zajímavých informací jak o přípravě koně na vytrvalost, tak i o sedlání.

5

Dobrý den,
zajímal by mě váš názor na klus po silnici. Někde jsem se dočetl, že zpevňování šlach touto metodou je zažitá lež a jinde zase ten klus po asfaltě propagují. Třeba při těch mrazech, když jsme tu neměli sníh a půda byla zmrzlá, bylo to jedno z mála míst, kde se dalo klusat.
Předem děkuji za názory.

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in D:\v014144\vytrvalost.com\WWWRoot\diskuze\include\parser.php on line 722

Vojta Crha napsal:

Dobrý den,
zajímal by mě váš názor na klus po silnici. Někde jsem se dočetl, že zpevňování šlach touto metodou je zažitá lež a jinde zase ten klus po asfaltě propagují. Třeba při těch mrazech, když jsme tu neměli sníh a půda byla zmrzlá, bylo to jedno z mála míst, kde se dalo klusat.
Předem děkuji za názory.

No to jsem také zvědavá, jaké na to budou názory. Zatím jsem žádnou oficielní zprávu o škodlivosti neviděla. My do tréninku klus po tvrdém zařazujeme. Je to příprava na závody, kde je poměrně vysoké procento zpevněných povrchů. Ale samozřejmě klusu předchází příprava v kroku.
Vlaďka