1

(0 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Zdravím všechny,

protože už proběhly 2 semináře a třetí je za dveřmi, ráda bych vás požádala o vaše dojmy a o náměty, co by bylo potřeba příště změnit či přidat. Nebo zda už příště organizovat "vyšší" stupeň pro pokročilé.

Pro všechny, kteří se zúčastnili školení u J. Jirsy jedna informace - předběžně se domlouváme  na pokračování loňského školení - termín začátek března.

Pokud budete chtít, použijte ke komentářům a přáním můj mail - vsebkova@seznam.cz.

Zdravím

Vlaďka

PS: komentáře a přání platí i pro školitele, kterým děkuji za jejich ochotu a čas:-).

2

(5 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Vážený pane Jirso, na vaše osobní přání a naléhání jsme dokázali ten karavan sehnat - rezervace bude papírově vyřízena dnes. Doufám, že dodání do campu si podle dohody zaplatíte - objednán je na 21.8.. To, že současná situace s ubytováním opravdu není růžová, jsme na setkání prezentovali také - důvody jsou ostatním jasné. Jinak objednávka ubytování bez validního plastu či okamžité rezervace  v UK nefunguje - a nutnost flexibility je pro Česko ještě stále dost velký problém - ČJF mne stále platební kartou ne a ne vybavit:-).
Snažíme se, abyste se mohl plně věnovat přípravě a tréninku. Oblečení je možná nudné, ale konečně společné. Takže budeme držet palce k co nejlepšímu umístění.
Vlaďka

3

(5 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Maličko bych informaci upravila - dodavatel  oblečení českého reprezentačního olympijského teamu je firma Alpine Pro - má smlouvu na celý olympijský cyklus 2009 - 2012 poté, co firma Adidas obdobnou smlouvu vypověděla.
Jiří pokud máte páky na český olympijský výbor a zvládnete je přesvědčit, aby porušili smlouvu, tak prosím, směle do toho. Ale řekla bych, že neuspějete, oni svoje práva a povinnosti znají:-).

Vlaďka

4

(3 odpovědí, posláno do Závody)

Polští pořadatelé žádají potvrdit počet startujících koní - dnes odpadli 3 (Watan, Wint, Kadi). Pokud máte ještě někdo další problémy, prosím informujte mne. Jinak zítra potvrdím zbývající počet.

Vlaďka

5

(10 odpovědí, posláno do Závody)

6

(3 odpovědí, posláno do Závody)

7

(3 odpovědí, posláno do Závody)

Prosím všechny účastníky přihlášené na mezinárodní soutěže, aby si zkontrolovali krve a očkování.
MVDr. Ottová by měla přijet v pátek před veterinárními kontrolami.
Pokud máte nějaká přání, která mohu vyřídit s pořadateli, tak mi prosím pošlete mail (vsebkova@seznam.cz). Po zkušenostmi z Bábolny předběžně počítám s nutností pevných/rohových apod. boxů pro hřebce.

Zdravím,

Vlaďka

8

(10 odpovědí, posláno do Závody)

9

(34 odpovědí, posláno do Závody)

10

(34 odpovědí, posláno do Závody)

:-) dotaz pošli, pokud se bude Tonda radit se zbytkem komise, tak já jsem pro zachovávání pravidel vždy a všude. Zrovna dneska dost usilovně řeším další problémy, které jsou s pravidly a s působením předchozích komisí spojeny. Není to moc pěkné.

Vla´dka

11

(34 odpovědí, posláno do Závody)

12

(5 odpovědí, posláno do Závody)

ahoj Jitko, zavody sprezeni zrejme budou v Ceskych Budejovicich. Roman Gronsky se na to chysta. Otazka je, ze zatim asi jen hobby.
Vladka

13

(6 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Pokračování kursu - s J. Jirsou jsme se domluvili, že kromě akce pro nahlášené 11.5., budeme pokračovat po konci sezony. některá již načatá témata probereme hlouběji (např. trénink apod.), některá další, na které nezbyl čas, otevřeme nově. Byla bych ráda, kdyby si účastníci vedli záznamy v tréninkových kalendářích a vyhodnotili výsledky aplikovaných doporučení. Abychom měli o čem diskutovat.
díky předem,
Vlaďka

14

(6 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Velmi děkuji všem přednášejícím na včerejším semináři a J. Jirsovi a jeho teamu za to, že také vše perfektně zorganizovali. Doufám, že se v Křepenicích někdy příště zase sejdeme.
Vlaďka

15

(2 odpovědí, posláno do Pravidla)

Veroniko myslím, že čteš dobře:-). Já se z toho opravdu raduji.

vlaďka

16

(6 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

připomínám všem 10.3. seminář u Jiřího Jirsy,
od: 10:00
kde: Křepenice - kulturní dům
s sebou: pozornost, otázky a dobrou náladu

těší se na setkání,
Vlaďka

17

(14 odpovědí, posláno do Závody)

ahoj Lado,

díky za info. V

18

(14 odpovědí, posláno do Závody)

Lado a co ST - uvažujete o něm ještě? a případně to se dovažovat bude?
díky Vlaďka

19

(5 odpovědí, posláno do Trénink)

20

(10 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

21

(10 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Vladimír Jakub- Vždyť jestli to bude 80,či 100km,stejně zvítězí Ti,co na to mají a jejich postupy na mezinárodním poli jsou neoddiskutovatelné.

Vladimíre pánové nade mnou psali o několika aspektech, proč má být MČR na vyšší úrovni než S. Při vší úctě k mistrům republiky, kteří své tituly získali na S-kových tratích,  jsem byla jednou z těch, kteří se těchto soutěží nezúčastnili, byť byla kvalifikace splněná. Pro mne je výzvou dokončit co nejdelší trať, bez ohledu na umístění. Proto mne vaše citovaná věta zaráží - soutěžíte především s tratí, pak až se soupeři?

Co se týká schopnosti koně zvládnout ST vzdálenost - zvládnul ji i alergický tažný kůň z lesa, v nižší rychlosti, ale zvládnul opakovaně i na trati s náročnějším profilem než je Mikulov. Proč by to nezvládla vaše svěřenkyně? to je přece výzva, ne?:-).

Zdravím a přeji co nejúspěšnější sezonu 2012,

Vlaďka

22

(10 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Petře naprosto přesně jsi popsal práci našeho kováře při úpravě kopyt:-). Jestli jsou to podkovy Equilibrium fakt nevím. Měla jsem štěstí a dostala skvělého kováře. Podkovy jsme ztráceli jen v jednom závodě (a to hned 2x), když jsme nedokázali dodržet doporučenou délku rozestupu mezi kováním - tzn. kovali jsme příliš často. Bylo to naše chyba, naštěstí kůň závod dokončil.

Vláďo nandavání strouhaček je alchimie, kterou dobře zvládá akorát můj manžel. Já to většinou nedotáhnu dobře, právě se bojím zaškrcení,  a začnou padat. Ale běháme s nimi i dlouhé závody a valach zvládá dobře. V tréninku je nepoužíváme (vím, je to proti tomu, co psal Petr, ale máme je již vyzkoušené a v tréninku se valach nestrouhá).

bohužel vytrvalost je o maličkostech jako je kování, výbava - no a nakonec i jezdec:-).

Vlaďka

23

(10 odpovědí, posláno do Obecná diskuze)

Naše zkušenosti jsou takové, že pokud se kůň nestrouhá či neokopává, je lepší nemít na nohou vůbec nic.

Zkušenosti s koněm, který se i v tréninku strouhá jsou takové, že je lepší ty strouhačky dát (specielně na první kolo), po každém kole je poctivě umýt rýžákem, snažit se je usušit, a na další kolo je nandat. zatím se nám nestalo, že by se kůň pod nimi odřel. když jsme je nedali, tak byly zadní spěnky po prvním kole hodně okopané.

Petře předpokládám, že ty zášlapy jsi řešil s kovářem. My dáváme na předky podkovy na zadky a takové problémy nemáme.
Vlaďka