Téma: Závody spřežení

Mám požadavek od lidí, co jezdí spřežení, zda by šlo uspořádat při závodech i závody pro ně. Tak tedy prosím pořadatele, kteří mají pocit, že by to u nich šlo a Tondu, který zná pravidla, jako nikdo, zda by nešlo něco takového nabídnout. Samozřejmě, když jsem to vymyslela, tak se budu snažit pomáhat.

Re: Závody spřežení

ahoj Jitko, zavody sprezeni zrejme budou v Ceskych Budejovicich. Roman Gronsky se na to chysta. Otazka je, ze zatim asi jen hobby.
Vladka

Re: Závody spřežení

Fakt? To neva, že jen hobby. Je to pravní pokus a je to otázka, zda o to bude zájem.

4

Re: Závody spřežení

To není první pokus, už se jely v Jeníkově u Hořic u pana Cermana, ale je to už dost let.

Re: Závody spřežení

Před 10 lety se Tonda snažil, aby se možnost jet vytrvalostní závod se spřežením dostala i do ofic. pravidel. Vytrvalostní závody spřežení jsme viděli v Německu a v Maďarsku a moc se nám to líbilo. Bohužel se to tehdy nesetkalo s pochopením právě ze strany vozatajců. Snad už doba pokročila.
Pravdou ale je, že pro jezdce spřežení bude závod finančně ještě náročnější nežli pro nás. Doufám, že je to neodradí.

6

Re: Závody spřežení

tak aby to bylo z naší strany oficiální - závody spřežení letos 13. října. Pomoc v jakékoliv formě uvítáme :-) 
Trasa bude +- 25km, asfalt x terén zhruba 1/3, nebudou vypsány kategorie a není omezen typ zápřeže (takže cokoliv, co má alespon dvě kola vzadu a koně vepředu). Minimální hmotnosti pro jednotlivé typy zápřeže budou v rozpisu, rozměry bez omezení. Jediná bezpečnostní podmínka je, aby spřežení obsluhovali jeden člověk na kočár a pak jeden člověk na každého koně - takže dva lidi v jednospřeží, tři v páře atd...  Všechno ostatní (veterina, obecná pravidla...) podle pravidel a zvyklostí endurance. Je to hobby soutěž (zatím), jednak proto, že se u nás oficiálně zatím spřežení v téhle formě nejezdí (takže tak jako tak to bude pravděpodobně jedinej závod v sezoně) a jednak je to otázka pro komisaře ohledně licencí :-))
Postupně sem doplním podrobnosti, jak se bude termín blížit a taky kolik nás nakonec bude...