Oficiální web vytrvalostního sportu v ČR

Slavnostní vyhlášení sezony 2013 ve vytrvalosti

V sobotu 18. ledna 2014 se konalo slavnostní vyhlášení sezony 2013 ve vytrvalostním ježdění. Místem konání byl, z loňska ověřený a plně vyhovující, kongresový hotel Clarion v Praze 9. V rámci večera se vyhlašovalo 6 standardních kategorií: Jezdec roku Senior, Jezdec roku Junior, Jezdec roku hobby, Kůň roku, Stáj roku, Jezdecká dvojice roku. K tomu nově přibyla kategorie Pořadatel roku, o níž rozhodli sami jezdci v anketě. Program byl rozdělen do několika částí, aby to nebyl pouhý maraton ve vyhlašování.

Celým večerem prováděl Janek Kroupa, známý novinář, ale také jezdec vytrvalosti. Videosestřih uplynulým rokem uvedl hosty do vytrvalostní nálady a jak je také již zvykem, pro první místa v jednotlivých kategoriích byly připraveny medailonky ze závodů. Na začátek přednesl Ing. Miroslav Drásal zprávu o průběhu sezony 2013 a pokračoval vyhlášením ceny La Sard Finish 2013, která byla určena pro jezdeckou dvojici s uměním šetřit síly koně v závodě. Zvítězila Marina Novotná s klisnou Shahkiraa (279 bodů), druhé místo obsadila Michaela Zapletalová s koněm Eksol (230 bodů) a na třetí příčce se umístila Alena Bumbová s Terezou 10 (212 bodů).

Poté už přišla na řadu první kategorie - Jezdci hobby. Vítězkou se stala Eliška Bernardová. Stájí roku byl vyhlášen Jezdecký klub Habrovany pana Petera Reichmanna. Titul Jezdec roku - Junior získala Michaela Zapletalová.


Ve dvou vstupech zazpívala hostům zpěvačka, paní Leona Machálková. Kategorie Jezdce roku - seniorů nedoznala žádných změn oproti minulým ročníkům, zvítězil v ní Petr Jadlovský. Tím ovšem nekončil sběr prvních míst pro Petra Jadlovského. Koněm roku se stala klisna Rachel 4, v jeho majetku. A s touto klisnou zvítězil také v kategorii Jezdeckých dvojic roku 2013.

V rámci slavnostního večera byla představena nová cena, jejímž sponzorem je společnost Regutec s.r.o. pana P. Reichmanna. Cena je určena jezdcům, kteří nasbírají určité počty startů na mezinárodních závodech. Jedná se o mety: 50 startů (finanční odměna 5.000,- Kč), 75 startů (finanční odměna 10.000,- Kč) a 100 startů (finanční odměna 15.000,- Kč). Jednomu českému jezdci se podařilo na pohár dosáhnout, Petr Jadlovský má na svém kontě aktuálně 69 startů na mezinárodních soutěžích.

Za vítězství na třídenním závodě East European Endurance Ride 2013 obdržela Lucie Škábová cenu od společnosti TRM, jejíž přípravky Lucce a Žoly k takovému úspěchu jistě dopomohly. V zastoupení věcné ceny předal pan Milan Kyselý. O plánech na nadcházející sezonu 2014 promluvila manažerka vytrvalosti, Michaela Litovová. Mj. představila projekt ke Světovým jezdeckým hrám 2014, který připravili generální sponzor WEG společnost Alltech spolu s Dibag a pod záštitou ČJF. Jedná se o sbírku, jejíž výtěžek bude rovnoměrně rozdělen mezi jednotlivé účastníky her. Patronem v této sbírce je pro vytrvalost Koňská záchranka, jejíž zástupce, pan Förchtgott přijal pozvání na slavnostní vyhlášení a hostům se také představil.


Jako překvapení na závěr vystoupil David Reichelt s malováním světlem, tzv. Light Art. Obraz se pomalu přetvářel a tématicky nakonec vyvstal na plátně kůň, vše za doprovodu písně "Voda má". Soudě dle následného aplausu bylo toto vystoupení skutečným zlatým hřebem večera. Po oficiálním ukončení se všichni mohli vrhnout na připravený raut. Oficiální program se pomalu přenesl do volné zábavy a téměř až do půlnoci se na parketu vlnili tanečníci.Kliknutím na jméno se spustí medailonek:
Jezdec roku - hobby :
1. Eliška Bernardová
2. Jitka Kovářová
3. Iva Bernardová

Stáj roku :
1. JK Habrovany
2. Petr Jadlovský
3. JS Likoli

Jezdec roku - junior :
1. Michaela Zapletalová
2. Kristýna Zahálková
3. Natálie Terberová

Pořadatel roku - junior :
1. Endurance Lifestyle
Jezdec roku - senior :
1. Petr Jadlovský
2. Silvie Lorenzová
3. Lucie Škábová

Kůň roku :
1. Rachel 4
2. Eksol
3. Armanda S

Jezdecká dvojice roku :
1. Petr Jadlovský & Rachel 4
2. Michaela Zapletalová & Eksol
3. Tereza Kopecká & Armanda S

Pořadatel roku - senior :
1. JK Paseky
2. JS Hrdina-Borotín
3. JS Galatík Těšánky

Michaela Litovová
foto : Libor Makrlík, www.makrlik.cz

» Kompletní FOTOGALERIE

» Prezentace - hobby 2013 (.pdf, 1,0 MB)
» Prezentace - stáje 2013 (.pdf, 2,2 MB)
» Prezentace - junioři 2013 (.pdf, 2,5 MB)
» Prezentace - senioři 2013 (.pdf, 2,4 MB)
» Prezentace - koně 2013 (.pdf, 2,6 MB)
» Prezentace - jezdecké dvojice 2013 (.pdf, 2,5 MB)
» Prezentace - pořadatelé junior 2013 (.pdf, 1,1 MB)
» Prezentace - pořadatelé senior 2013 (.pdf, 1,2 MB)

» FEI žebříčky 2013 (.pdf, 1,1 MB)SPONZOŘI