Téma: Jak začít s vytrvalostí

Dobrý den ráda bych se zeptala jestli mi někdo poradí jak začít s hobby vytrvalostí??Děkuji mirka

2

Re: Jak začít s vytrvalostí

Ahoj Mirko!
S vytrvalostí se dá začít zcela jednoduše. Bez ohledu na to, jestli jsi majitelkou jezdecké licence nebo ne, doporučoval bych najít si nějaký nejbližší vytrvalostní závod a jet se na něj podívat. Dobré by bylo, kdybys měla někoho, kdo už na nějakých závodech byl, aby Tě s prostředím a konáním na závodech seznámil. Pokud nikoho takového neznáš, pak neuděláš chybu, když na závody přijedeš a zeptáš se třeba u rozhodčích, kdo by Tě mohl soutěží provést. Vytrvalostní národ je obecně národem přátelským a jistě se najde někdo, kdo Ti pomůže
Když absolvuješ tuto seznamovací návštěvu, pak by bylo rozumné vzít koně a nějaké hobby soutěže se zúčastnit. Zažiješ tak na vlastní kůži, o čem vlastně vytrvalost je. S výběrem koně si nemusíš dělat hlavu - hobby soutěž je schopen dokončit každý kůň, který alespoň třikrát v týdnu jde ven na procházku - byť asi neskončí na prvním místě.
Kdybys napsal odkud jsi, určitě se najde někdo v Tvém okolí, kdo by byl schopen poradit nebo pomoci.

3

Re: Jak začít s vytrvalostí

Ahoj!
Taky mě tahle disciplína zajímá, a rád bych se i šel podívat na nějaký závod...případně i trénink, jestli nějaké jsou :-) ...jsem z Č. Budějovic, tak doufám, že v blízkém okolí se něco najde :-)
Díky Honza

Re: Jak začít s vytrvalostí

Ahoj Jene,
zvu tě na závody do Borotína u Tábora.
Zde budou lidé, co ti disciplínu přiblíží a letos jsou to závěrečné závody!
Propozice, pozvánka s programem budou již na webu.

tel.: 723 740 187

5

Re: Jak začít s vytrvalostí

Dobry vecer, rada bych v sezone 2014 zkusila nejaky hoby vytrvalostni zavod, jsem z Prahy, je tu nekdo kdo by me osobne seznamil co me na zavodech ceka? Myslim ze kone mam dobre pripraveneho na ty hoby do 25km, ale rada bych pred prvni vyjezdem s nekym zkusenym osobne probrala co a jak. Mate na nekoho doporuceni z prahy pripadne praha zapad smer beroun ? dekuji Nora

Re: Jak začít s vytrvalostí

Same here, ale Bratislava. Akurat ja uz by som rada hobby aj 40.