Téma: Samostatně na trati - od kolika let?

Ahoj všem, od kolika let může jezdec startovat bez doprovodu? Z pravidel jsem pochopila že od 15, nebo s licencí od 12, je to tak? Mám dítko které bych si dovolila pustit samotné (14let), tak jestli si musí dělat licenci i když bude jezdit hobby... Díky za odpověď smile

Naposledy upravil: Klára Saláková (6.3.2012 22:26:14)

2

Re: Samostatně na trati - od kolika let?

Ahoj,

přesně nastudováno nemám, ale asi bych se řídil propozicemi k dané soutěži. Co je tam napsáno a schváleno, to bych bral za bernou minci.

P.

3

Re: Samostatně na trati - od kolika let?

Pro hobby soutěže není přesně stanovený věk a je tudíž vhodné se opravdu řídit rozpisem. Pokud to není přesně specifikováno rozpisem, pak se to řídí pravidly vytrvalosti = do dovršení 12 let (do dne 12. narozenin) s doprovodem, pak už může samostatně. Může se ovšem stát, že pořadatel bude požadovat souhlas odpovědného zástupce.

4

Re: Samostatně na trati - od kolika let?

Dobrý den, prosím musí jezdec do 15 let mít na závody bezpečnostní vestu ? děkuji za odpověď

5

Re: Samostatně na trati - od kolika let?

Zatím není dáno, že by jezdec musel mít bezpečnostní vestu. To ovšem nic nemění na tom, že používání vesty doporučuji...

Re: Samostatně na trati - od kolika let?

Prosím můžete mi někdo osvětlit problematiku dětí ve vytrvalosti?Hlavně manažer prosím.Jde o to,že podle silničního zákona do 12let dítko prostě na silnici,nebo účelovou komunikaci nesmí a to ani nesmí toho koně vést,takže odpadá možnost dojedu k silnici převedu...nebo se pletu?pokud poruším zákon tak pojišťovna nic neuhradí...a já budu odpovědná osoba,která má to dítě sebou,rodič mi ho svěřil,nemůže podepsat papír,že se dopředu vzdává odpovědnosti,ptotože to podle právníka nejde,takže otázka zní:jak to děláte Vy?riskujete?do toho se mi nechce,ale mám tu nyní pár šikovných dětí,mladších 12ti let,kteří by vytrvalost rádi okusili,jenže z jízdárny je na závod vzít nemůžu.
Vzhledem k tomu,že v hoby se může startovat od 8 s doprovodem a pak od 12ti už bez,což zase odporuje zákonu,tam je od 12ti s doprovodem starším 15ti let,od 15ti samostatně,jak je to aspoň ošetřené v tom závodě,vím,že každý jede na vlastní zodpovědnost,ale jak je to teda možné,prostě jak to děláte?díky.Verča
To máte za to,že jste nás školili:-))))