Téma: povinná pauza po černém močení

Ahoj všem,
chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaká povinná pauza, pokud jsme s kobylou skončily v Mikulově na kapačkách kvůli černému močení - chtěly bychom do Vilémova, tak jestli by to bylo OK?

2

Re: povinná pauza po černém močení

Dobrý den, stav vašeho koně vyžadoval invazivní zákrok - povinný odpočinek pro vašeho koně tedy musí být 60 dní (viz. pravidla vytrvalosti). Tudíž Vilémov budete muset vynechat.

3

Re: povinná pauza po černém močení

Zdravím,
paní magistra má ve výsledkové listině napsáno pouze NQF, tzn. že se nekvalifikovala do dalšího kola soutěže. Kdyby na sebe "nepráskla", že se nekvalifikovala z metabolických důvodů, tak bychom se mohli domnívat, že se nekvalifikovala z jiných, než metabolických důvodů, např. z důvodu kulhání koně a to by potom povinná délka odpočinku jejího koně mohla být jen 13 dní. Takto můžeme z Mikulovských výsledkových listin jen těžko soudit, kteří koně dodrží povinný odpočinek (z důvodu NQF MET) a kteří ho nedodrží a dojde tím k porušení pravidel. Avšak pan Kopecký má zcela jistě pravdu; pravidla jasně říkají, že odpočinek musí v takovém případě být 60 dní.

Re: povinná pauza po černém močení

Děkuju za informaci - já si myslím, že ani nejde o "prásknutí se", vždyť v Mikulově byla spousta lidí, kteří ví, jak jsme blbě dopadli. A byť je to hodně nepříjemné, že nebudeme moct startovat, bude to mít jistě svoje opodstatnění - kobyla šla hodně dolů s váhou (a se svalama) a budu mít co dělat dostat ji zpátky. Nemá někdo s tímhle zkušenosti a dobrý tip?

Re: povinná pauza po černém močení

Mám, mě perfektně zabraly přesně na tohle rýžové otruby. Myslím, že tak do měsíce už kobylka vypadala jako předtím. Držím palce, myopatie je záludná sad