Téma: Podkovy

Dobrý den, zajímalo by mě jaký druh podkov se Vám zdá nejvhodnější pro vytrvalost?  Nebo jakými podkovami kujete? Předem děkuji za odpovědi smile

Naposledy upravil: Pavlína Dadáková (25.4.2012 12:40:04)

2

Re: Podkovy

Mustad Libero nebo Equilibrium - záleží na tvaru kopyta koně smile
Plus na větší závody (S a výše) dávám na přední nody podložky Luwex a tmel M9 nebo M15.

Pokud se týče podkov z jiných materiálů, tak existuje ještě hliník a plast. Oboje se hodně opotřebovává a hliník je navíc i křehký a praská. Záleží pak na korektnosti chodů koně - pokud má kůň rovné nohy a došlapuje korektně na celé chodidlo, tak hliník i plast celý závod může vydržet. Pokud ovšem kůň nedošlapuje korektně (což je většina koní), tak si většinou jednu stranu podkovy ošoupe.
Na dvou různých koních jsem viděl hliníkové podkovy a na jednom po 80 km nebyly vůbec ramena a podkova končila v půlce zbroušená do špičky a na druhém po 120 km byla hliníková podkova skoro jako nová.
S plastem je to velmi podobné. I když ty slovenské plastové podkovy, co se teď u nás "nosí" vypadají po závodě o mnoho lépe než hliníkové a i když staří podkováři řeknou, že je to hloupost, tak si myslím, že už jsou s vývojem tak daleko, že stojí za to to možná zkusit.

3

Re: Podkovy

My používáme výhradně plasty od EasyWalker yikes)

4

Re: Podkovy

Petře,/Hladiši/můžeš mi pomoci zajistit,než seženu zdroje,s podkovama o kterých píšeš na Annie Jump?
Teď v Břidličné po 80ce odkulhala a veterináři to naštěsí odhadují na podkovy.Kuji tak už 4roky a asi pro vyšší soutěže to potřebuje "tretry" a né "gumáky" :-)) Vladimír

5

Re: Podkovy

Re: Podkovy

Dobry den,
pouziva niekto Epona plastove podkovy? Podobne ako Easywalker.

Re: Podkovy