Téma: Koncepce disciplíny a práce komise

Děkuju Jirko¨vi za přehled ve světovém žebříčku. Ovšem už jsem i jej upozorňoval, že to není konečné za rok 2011. Myslím, že tam ještě budou pohyby.
Abyste si mohli přestat stýskat, po dnešním jednání VV je už jasné, že v oblasti podpory reprezentace se naše podmínky srovnají s ostatními disciplinami - nebudeme mít nikdo nic...
Vlastní zkoušky nejsou samospasitelné, ale snažím se je prosadit. Nemůžete - a opakuji to již poněkolikáté - očekávat, že se nám vrhnou kolem krku a udělají změnu hned. Jednám, jednám a jednám...

2

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Pokud něco není započítáno, tak to super výsledky ovlivnit může, protože mohou být dvakrát super.
Doufal jsem, že Tě s přibývajícím věkem přejde ta přemíra agresivity, ale koukám, že mé doufání bylo marné. Do funkce jsem byl jmenován 15.srpna, komise byla schválena 19. září. Máme za sebou tedy čtyři měsíce, které nebyly zrovna bez práce - kalendář, žebříček, MS v Abu Dhabi, pravidla, jednání o rozpočtu, jednání s potenciálními sponzory, příprava vyhlášení a kromě toho řešení takových drobností, jakou je třeba přestup Majdy pod českou NF (a to není jediná drobnost). Jinými slovy - když někdo háže lopatou, má zatraceně krátký den - ten, kdo na něj kouká, se nudí...:-)
Koncepce discipliny vychází z mé koncepce, kterou jsem předkládal k výběrovému řízení. Nejsem prognostik, abych jako ve filmu "Jak svět přichází o basníky" měl skvěle namalované grafy,které budou říkat, kdy si udělám dovolenou v Jugoislávii a že po pěti letech přijdou jen samá pozitiva.
Na změně zkoušek se pracuje, ale tohle můžeš dávat hlavně za vinu někomu jinému - zejména svému kamarádu Skřivanovi. V části rozhodujícíh lidí podporu mám, ale zatím je to málo.
Pravidla probíhají schvalovacím procesem a měla by být schválena v únoru, nejpozději v březnu.
Rubrika Trénink by měla spíč sloužit jako výměna zkušeností - ti, co něco vědí, by měli odpovídat těm, kteří vědí méně a ptají se. Vzhledem k tomu, že se nikdo neptá, asi všichni ví co dělají a nepotřebují nic vědět - to ale není vina komise...
Komise připravuje školení a já věřím, že odpovědní členové komise oznámí na vyhlášení, jaké vědomosti jsme pro vás připravili. Vzhledem k Tvým příspěvkům mám ale pocit, že bychom nejdříve měli připravit školení v asertivitě a empatii.
Ujišťuji, že nikdo z nás na vavřínech nespí - ono totiž není na čem. To, že jsme dobří, ještě neznamená, že jsme nejlepší - to nás teprve čeká!
A PŘESTAŇ PROVOKOVAT!!!

3

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Pánové, vzhledem k tomu, že jste se odchýlili od teématu Trénink, přesunul jsem tuto diskusi do fóra Otázky na managera. Děkuji za pochopení smile

4

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Ne, ne - naopak - jen piš! Alespoň mám pocit, že jsme diskuzi neotevřeli zbytečně. Jen se musíš smířit s tím, že s Tebou nebudou všichni souhlasit.
Ke komisi - buď chceš číst zápisy nebo chceš, aby komise dělala. Z dosavadní zkušenosti vím, že všechny schůzky měly daleko do toho, aby se mohly honosit přívlastkem "pracovní". A při tom každé takovéhle rande stojí rozpočet federace kolem 5.000 Kč. Takže zápisy z jednání budou tři- až čtyřikrát do roka, protože žijeme v moderní době a spousta věcí se dá řešit per rolam.
Rozdělení kompetencí se můžeš dočíst ve zmiňovaném zápise a mohu Tě ujistit, že mi kafe nevaří (bohužel). Už sis mohl všimnout, že komise není složená z mých bezmezných obdivovatelů a nohsledů. trochu je možná ořekvapuje, že nechci rozhodovat o každém prdu, ale že chci o všem vědět a že užívám diktátorského práva veta. Ale dělaj a já jsem zatím spokojený. Jen ta práce prostě není nikde moc vidět - není to zeď, abychom mohli ukázat metr položených cihel...

5

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Ahoj,
mě by zajímalo, jestli pracujete s myšlenkou, udělat znovu licence cvičitel, trenér.. pro vytrvalost...?

Díky, Bára.

6

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

S touto myšlenkou se pracuje. Je ovšem třeba upozornit, že to je problém trochu složitější a není to otázka plácnout na stůl návrh a je hotovo. Za prvořadý úkol jsem si stanovil zlepšit vnímání vytrvalosti ze strany ČJF. To není jednoduché, ale je to základní podmínka toho, abychom mohli chtít samostatnost v různých oborech. V současnosti jednám o zvláštních zkouškách pro vytrvalost, protože to považuji za velmi významný skok. Vytrvalost je sledovaná stále více a stále více je také označována za skutečný přínos ČJF.
Pokud se nám bude dařit prezentovat tak, jako se to podařilo dnes na vyhodnocení, myslím, že všechna jednání budou přece jenom stále snažší - a pak bude i menší odpor k vlastním zkouškám, trenérům...

7

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Podle jakého schématu budou vybíráni junioři na ME v Belgii. kdy se to oficielně dozvíme?

8

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Reprezentace bude vybírána jednak podle výsledků, jednak podle chuti dosáhnout vysokých a kvalitních výsledků, jednak podle ochoty pracovat v týmu. A bude se pochopitelně hodnotit i celková aktivita ve vytrvalosti a šance uspět na takhle vysoké soutěži.
Obecně platná kritéria budou zveřejněna v brzké době a všichni potencionální reprezentanti s nimi budou prostřednictvím šéfů reprezentace seznámeni.

9

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Zkusíš mi po třech měsících odpovědět, Toníku? Mě by se líbilo, na rozdíl od tebe, kdyby se pravidla ujasnila na začátku sezony a ne v polovině. No jak myslíš smile

10

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Mně by se zase líbilo, kdyby se ta stávající pravidla dodržovala...:-)
Podmínky výběru reprezentace odesílám ke zveřejnění..

11

Re: Koncepce disciplíny a práce komise

Tak jsem pochopil, že žádný matematický vzoreček není a nebude. Chudáci 16ti letí jezdci, co nemají najeto tolik závodů co 21ti letí jezdci,  stejně tak u seniorů. Trošku se mi tam ztrácejí koně?!
A teď to hlavní, kdy bude veřejně jmenovitě obsazeno ME juniorů, včetně náhradníků?