Téma: Polar

2

Re: Polar

Tak ať je tu nějaká diskuse, tak já zkusím svůj názor:)

Já osobně používám raději mechanický fonendoskop, který má pro mě tu výhodu, že s ním často dokážu měřit rychleji a dokážu zohlednit i výkyvy v tepové frekvenci (slyším hned, jestli kůň zrovna teď na tři vteřiny zdvojnásobil frgvenci rpotože uviděl nějaký vjem, který jej rozrušil). Pola prostě vyplivne průměrné číslo za měřenou dobu. Další nevýhoda polaru je, že ne vždy změří do cca 5-10 vteřin, ale občas se stane, že se třeba půl minuty nemůže chytit a to je dost dlouho.

Naopak polar má obrovskou výhodu, že ho lze použít současně i za chůze či chlazení koně a dokáže změřit tep bez ohledu na jeho sílu (po delším chlazení bývá často špatně slyšitelný.)

Samozřejmě se jedná o polar sloužící k měření tepů před veterinou. Pak jsou ještě polary používané v treninku a eventuálně i v závodu. To jsou všechny polary, které mají snímač na gumovém obřišníku.

3

Re: Polar

Děkuji za odpověď, něco na tom určitě bude asi se přikloním k fonendoskopu. V r.2011 jsme jeli poprvé vytrvalost, měli jsme půjčený polar -měřili jsme při chlazení. Trvalo to dost dlouho ale může to být také tím že se mu nelíbilo chlazení na určitých místech ...to byli tepy hned zpět.. ,-) Dneska zkusím  fonendoskop -  jaká bude slyšitelnost. Jinak děkuji a přeji hezký den.

4

Re: Polar

Já osobně mám vyzkoušenené jak polar tak fonendoskop a je pravda že při fonendoskopu jsem si jistější, i když ze začátku jsem při závodech byla nervozní a dělalo mi problém počítat :-)
Polar také používám, ale spíše při treninku a jakmile je koník natrenován  a je v kondici při závodě vim jak na tom koník je tak polar nepoužívám, při chlazení polar dávám ale i si koníka přeměřím fonendoskopem než jdu do veteriny, co se týká polaru pokud byste měla zájem kontaktujte Lucii Švecovou, která se v polarech moc vyzná a dodává, kontakt na ní svecova.lucie2@seznam.cz

5

Re: Polar

Děkuji, písnu email ,-)