Téma: Botičky na kopyta

Dobrý den, používáte někdo botičky na kopyta, jakou značku/typ  a jaké s nima máte zkušenosti? Kobyle se začala více obrušovat a kovala bych jí opravdu jen v krajní nouzi... budu ráda za tipy! Díky.

Re: Botičky na kopyta

Botičky jsem používala loni, byly to easyboot epic, letos už mám nakováno. Botičky nám nepadaly ani s nimi nebyl žádný technický problém. Výhody určitě znáš, píší je u každého typu bot. Každopádně mají svoje úskalí, kvůli kterým jsme přešli na podkovy. Zejména to tedy jsou tyto problémy: na trávě, hlavně té vysoké, kloužou (ne nijak strašně, ale není tam jistota pohybu třeba z kopce dolů), kloužou pokud je méně než +5 °C (hlavně na asfaltu). Pak jsou další drobnosti, které se ale dají vyřešit: Na bocích botiček jsou šrouby, které dokáží pěkně strouhnout vedlejší nohu, nutnost každotýdenního rašplování kopyt a pak také se do nich nebo spíše do toho gaiteru může dostat nepořádek, který může odřít, případně se zapařit (to se nám nestalo). Je na tobě, jak se rozhodneš, ale pokud směřuješ ke sportu většímu jak hobby, tak to bude s botkama nejspíš trochu problém.

Naposledy upravil: Petra Dvořáčková (22.6.2012 12:22:20)

3

Re: Botičky na kopyta

Díky, s tím klouzáním a strouháním druhé nohy je to hodně zajímavý postřeh! V zimě bych s nima stejnak nejezdila, ale ta tráva a kopce, ty mě straší. Hmm, tohle mě fakt nenapadlo sad Zrovna o těch Easyboot Epic jsem uvažovala.
Jsem zvědavá, jestli se ještě dozvím nějaké informace a reference od dalších lidí.
Kdybych měla nakovat, tak se asi na závody spíš vykašlu a vrátím se zpátky k turistice... neutral Beztak si myslím, že do vyšších soutěží už by kobyla byla v konkurenci arabů naprosto bez šancí.

Re: Botičky na kopyta

Také jsem používala botičky, Easyboot Edge - se šroubováním-utahováním na kopytě. Na domácí turistiku úplně super, dokonce jsme otestovali i jílovité dno rybníku, kde se kůň zabořil až po holeň - a k mému překvapení opět vytáhl nohu s botičkou big_smile Ale na závody se mi to neosvědčilo, kobylka se tím vzrušením ze startu stíhala. A protože botička byla pevně utažená na kopytě a nepovolila, rozdělala mi několikrát botičku na prvočinitele - úplně praskl gaiter ve švech. Další nevýhoda byla, že ta kopyta byla po delší jízdě v botičce taková rozmokvalá, jak se do vody dostane botička a voda se neodpařuje. Samozřejmě časté strouhání... A přiznám se, nelajzla jsem si vzít botičku v zimě na trénink. Takže já jsem nakonec nakovala. Já osobně to řeším tak, že se snažím nechat kopyto co nejdéle bosé, od podzimu do jara jak dlouho to jen jde, a nakovu vyloženě na sezonu.